Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 239

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Законодавство

1. ПОЛОЖЕННЯ про обласний пілотний загальноосвітній навчальний заклад комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької

І. Загальна частина

1.1. Положення про пілотний загальноосвітній навчальний заклад комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області (далі - Положення) розроблено з метою створення нормативно-правової бази діяльності пілотного загальноосвітнього навчального закладу комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області.

1.2. Пілотний загальноосвітній навчальний заклад комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області (далі -пілотний загальноосвітній навчальний заклад) - це загальноосвітній навчальний заклад, на базі якого відпрацьовуються науково-методичні інновації, пов'язані з використанням у навчально-виховному процесі засобів інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ), та визначається їх ефективність.

1.3. Пілотний загальноосвітній навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", іншими законодавчими актами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Положенням про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, цим Положенням та власним Статутом.

II. Мета та основні завдання

2.1. Пілотний загальноосвітній навчальний заклад ІКТ є невід'ємною складовою комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області.

2.2. Комп'ютерна мережа загальноосвітніх навчальних закладів створюється для відпрацювання у реальних умовах навчання інноваційних педагогічних методик, орієнтованих на використання у навчально-виховному процесі ІКТ.

2.3. Метою обласного пілотного загальноосвітнього навчального закладу є випереджуюче розроблення та апробація методик застосування засобів ІКТ в навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів.

2.4. Основними завданнями обласного пілотного загальноосвітнього навчального закладу є:

2.4.1. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів з використанням у навчально-виховному процесі сучасних методів і засобів ІКТ.

2.4.2. Формування і забезпечення функціонування раціонального, педагогічно виправданого навчального середовища на базі засобів ІКТ.

2.4.3. Впровадження і широке використання у навчально-виховному процесі дидактично орієнтованих комп'ютерних систем відповідно до психофізіологічних та інтелектуальних особливостей учнів.

2.4.4. Організація і здійснення за єдиною методикою комп'ютерно орієнтованих педагогічних вимірювань результатів навчальних досягнень учнів, впливу засобів ІКТ на формування їх особистісних психічних якостей.

2.4.5. Надсилання результатів педагогічних та психологічних вимірювань до централізованого банку даних (iнформацiйно-методичний відділ ОIППО) для їх подальшої обробки, узагальнення, наукової інтерпретації та розробки обґрунтованих пропозицій щодо впровадження в освітню практику інноваційних методик навчання.

III. Порядок включення загальноосвітнього навчального закладу до комп'ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області

3.1. До складу пілотних загальноосвітніх навчальних закладів входять загальноосвітні навчальні заклади, в яких встановлені навчальні комп'ютерні комплекси за рахунок бюджету, але не більше 1-2 від району (міста).

3.2. До числа пілотних загальноосвітніх навчальних закладів можуть бути включені міські та сільські загальноосвітні навчальні заклади, що мають відповідне оснащення засобами ІКТ та виявили бажання.

3.3. Для включення загальноосвітніх навчальних закладів (крім визначених у п.3.1) до складу пілотних має бути подана до iнформацiйно-методичного відділу ОIППО заявка встановленої форми.

ІV. Вимоги до оснащення пілотних загальноосвітніх навчальних закладів засобами ІКТ

4.1. Пілотний загальноосвітній навчальний заклад оснащується комп'ютерним класом згідно вимог.(Наказ Міністерства ОіН України № 524 від 23.09.2002 р., наказ облуправління № 280 від 30.09.2002 р. Додатки №1 та №2).

4.2. Наявність локальної мережі, підключення до мережі Інтернет є обов'язковими.

4.3. Приміщення, в якому встановлений комп'ютерний клас має відповідати вимогам Державних санітарних правил та норм ДСанПіН 5.5.5.009-98 і мати однофазне електроживлення 220 В потужністю до 5кВА, захисне заземлення для пристроїв навчально комп'ютерного комплексу з електричним опором не більше 4,0 Ом та міжміський телефонний зв'язок для підключення до мережі Internet.

4.4. Повинно бути забезпечено надійне зберігання матеріальних цінностей. Для цього на вікнах повинні бути встановлені захисні грати, конструкція дверей повинна бути підсилена. З метою виключення несанкціонованого доступу у таке приміщення бажано його обладнати охоронною сигналізацією.

4.5. Програмне забезпечення комп'ютерного обладнання має відповідати вимогам наказу облуправління № 280 від 30.09.2002 р., додаток 4, листа МОіН України № 1/9-262 від 26.05.2003 р. та відповідного листа облуправління освіти і науки №85-9/3 від10.06.2003 р.

V. Здійснення навчально-виховного процесу та організація методично- інноваційної діяльності

5.1. Навчально-виховний процес у пілотному загальноосвітньому навчальному закладі, незалежно від його підпорядкування, типу і форми власності, здійснюється відповідно до навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, складених на основі типових, затверджених Міністерством освіти і науки у встановленому порядку.

5.2. Пілотний загальноосвітній навчальний заклад працює за навчальними програмами, підручниками, навчально-наочними посібниками, комп'ютерними програмами, засобами ІКТ, методичними рекомендаціями, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України і реалізує навчально-виховні завдання на кожному ступені навчання відповідно до вікових, психофізіологічних, інтелектуальних особливостей та природних здібностей учнів.

5.3. Кількість учнів у класах, де використовуються засоби ІКТ, має відповідати встановленим санітарно-гігієнічним нормам.

5.4. У пілотному загальноосвітньому навчальному закладі навчально-виховна робота поєднується з науково-методичною, науково-дослідною та експериментальною; поряд зі звичайними методами і формами організації навчально-виховного процесу використовуються інноваційні методи і форми, які передбачають широке використання комп'ютерне орієнтованих технологій навчання.

5.5. Загальне методичне керівництво та координацію діяльності мережі пілотних загальноосвітніх навчальних закладів здійснюють методичні кабінети та ОIППО.

5.6. Запровадження і використання інноваційних методів і форм організації навчального процесу в пілотних загальноосвітніх навчальних закладах області здійснюється відповідно до "Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності".

5.7. Науково-методичну, науково-дослідну, експериментальну та пошукову роботу у пілотному загальноосвітньому навчальному закладі ІКТ виконують педагогічні працівники, які можуть обиратися до складу обласних методичних кореспондентів.

5.8. В кабiнетах обчислювальної технiки пілотних загальноосвітніх навчальних закладах впроваджується посада лаборанта i/або посада мережевого адмiнiстратора в межах фонду заробітної плати або понад фонд заробітної плати за рахунок місцевих бюджетів. Пілотні загальноосвітні навчальні заклади ІКТ користуються першочерговим правом на оновлення комп'ютерної техніки, її ремонт, забезпечення програмними продуктами за рахунок бюджету.

5.9. На базi пілотних загальноосвітніх навчальних закладів почергово проводяться дводеннi семiнари-практикуми для вiдпрацювання вiдповiдних наробок і методик та поширення досвіду.

5.10. Керівництво науково-методичною, науково-дослідною, експериментальною та пошуковою діяльністю у пілотному загальноосвітньому навчальному закладі здійснює його директор.
Категорія: Законодавство | Додав: stdynzosh (05.04.2009)
Переглядів: 673 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]