Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 238

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Правознавство

Прокуратура України
Відповідно до Конституції України і Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури становлять єдину централізовану систему з суворим підпорядкуванням прокурорів нижчого рангк вищим. Органи прокуратури будуються, як правило, за ознакою адміністративно-територіального устрою. Винятки становлять військові, транспортні та природоохоронні прокуратури. Очолює прокуратуру Генеральний прокурор України, який призначається на посаду за згодою Верховної Ради України Президентом України строком на п’ять років. Генеральний прокурор України має першого заступника і заступників, які ним же і призначаються.

Вищою ланкою в системі органів прокуратури є Генеральна прокуратура України, в структуру якої входять головні управління, управління і відділи. Наприклад, головне слідче управління; головне управління військових прокуратур; управління нагляду за додержанням конституційних прав і свобод, управління кадрів; відділ криміналістики, організаційно-методичний відділ тощо.

Крім Генеральної прокуратури України в систему органів прокуратури входять прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), транспортні прокуратури, а також військові прокуратури регіонів, військова прокуратура Чорноморського флоту та Військово-Морських Сил України (на правах обласних).

Нижчою ланкою системи органів прокуратури є міські, районні, міжрайонні та інші прирівняні до них прокуратури – транспортні, природоохоронні, військові прокуратури гарнізонів, прокуратури по нагляду за додержанням законів у виправно-трудових установах тощо.

До основних функцій органів прокуратури відносяться:
нагляд за додержанням законів усіма органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами;
нагляд за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю та іншими правопорушеннями і розслідують діяльність, що містять ознаки злочину;
розслідування діянь, що містять ознаки злочину;
підтримання державного обвинувачення, участь у розгляді в судах кримінальних, цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення, а також спорів у господарських судах;
нагляд за виконанням законів у місцях утримання затриманих, попереднього ув’язнення, при виконанні покарань та застосуванні інших заходів примусового характеру, які призначаються судом;
нагляд за додержанням законів органами військового управління, військовими об’єднаннями, з’єднаннями, частинами, підрозділами, установами і військовими навчальними закладами та посадовими особами Збройних Сил, Прикордонних військ, Національної гвардії, Управління державної охорони, Служби безпеки України та інших формувань, дислокованих на території України.

Прокуратура бере участь у підготовці органами державної влади заходів щодо запобігання злочинам та іншим правопорушенням, а також у роботі з вдосконалення роз’яснення законодавства. На прокуратуру не можуть покладатись функції, не передбачені законами України.


Категорія: Правознавство | Додав: stdynzosh (01.05.2009)
Переглядів: 568 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]