Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 239

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Інформатика

Пристрої введення-виведення інформації. Частина 1

Тема: Пристрої введення-виведення інформації.

Мета: ознайомити учнів із пристроями введення-виведення інформації.

План уроку

1.                  Вступ.

2.                  Клавіатура миша.

3.                  Дисплей.

4.                  Сканер, модем, принтер: типи, основні характеристики, принцип дії.

Хід уроку

ІІ. Самостійна робота метою, якої є перевірка того, як учні готуються до занять та чи засвоїли вони попередній матеріал.

 

Питання:

1.                  Назвати покоління ЕОМ.

2.                  Що відносять до апаратної системи.

3.                  Що відносять до програмної частини.

4.                  Що таке інформатика.

5.                  Назвіть властивості інформації.

6.                  Яке призначення процесора.

 

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Для взаємодії людини з комп’ютером потрібні пристрої введення-виведення інформації, саме тому вони відіграють таку важливу роль у персональних комп’ютерах. Від їх складу залежать наші можливості у роботі з комп’ютером. З точки зору процесора всі пристрої введення-виведення інформації є зовнішніми. Тому робота з ними організована особливим чином. Про те, як це зроблено ми дізнаємось на сьогоднішньому уроці. Знаючи структуру ПК які б його елементи ви віднесли б до пристроїв введення-виведення інформації?

(Учні називають).

 Усі пристрої введення-виведення з точки зору порядку їх використання можна розділити на дві групи: стандартні пристрої введення-виведення та нестандартні. Останні ще називають периферійними пристроями. Стандартні пристрої – це пристрої за замовчуванням, тобто ті з яких комп’ютер чекає введення-виведення, якщо спеціально не обумовлені інші пристрої. Такими пристроями є дисплей та клавіатура.

До нестандартних пристроїв можна віднести такі:

1.                  Накопичувачі на магнітних та оптичних дисках.

2.                  Пристрої виведення символьної та графічної інформації (принтери, плоттери).

3.                  Пристрої введення інформації (миша, сканер).

4.                  Пристрої зв’язку комп’ютера з телефонною мережею (модем).

ІІ. Клавіатура


Клавіатура призначена для введення до ПК символьної інформації (літер, цифр, розділових знаків та ін.), а також для управління роботою ПК. Це найбільш поширений пристрій. Комбінація монітора і клавіатури забезпечують найпростіший інтерфейс користувача. За допомогою клавіатури керують комп’ютерною системою, а з допомогою монітора отримують від неї відзив.

Клавіатуру відносять до стандартних засобів персонального комп’ютера. Її основні функції не потребують підтримки спеціальними програмами (драйверами). Необхідне програмне забезпечення для початку роботи з комп’ютером міститься на мікросхемі ПЗП в складі базової системи вводу-виводу (Bios), і тому комп’ютер реагує на натискання клавіш відразу після включення.

Стандартна клавіатура має більше 100 клавіш, за своїм призначенням всі клавіші поділяються на 4 поля. Перше (центральне) поле вміщує клавіші з літерами, цифрами, розділовими знаками, а також ряд управляючих клавіш.

Як видно з надписів на клавішах, для більшості з клавіш центрального поля натискування однієї і тієї самої клавіші може призводити до введення різних символів залежно від режиму роботи клавіатури. Перехід до того чи іншого режиму багато в чому визначається програмою, яка керує роботою клавіатури. Таких програм є багато, тому навіть на аналогічній клавіатурі перехід, наприклад, з режиму введення українських літер на режим введення англійських може здійснюватись по-різному.

Перехід у режим введення великих літер здійснюється натискуванням клавіші [Caps Lock]. При цьому загоряється індикатор Caps Lock в правому верхньому куті клавіатури. Повторне натискання клавіші [Caps Lock] переводить клавіатуру в режим введення малих літер.

Натискування комбінацій з двох клавіш здійснюється так: натиснути першу клавішу в комбінації, не відпускаючи її, натиснути другу.

Друге містить 12 функціональних клавіш [F1-F12], а також деякі управляючі клавіші. В разі натискування функціональних клавіш комп’ютер виконує дії, які призначенні програмою, що в даний момент виконується на комп’ютері.

Третє поле містить клавіші управління курсором дисплея. Натискування клавіш (вверх, вниз, вліво, вправо) зумовлює переміщення курсора на екрані дисплея на одне знакомісце відповідно вверх, вниз, ліворуч, праворуч. Натискування клавіші [End] звичайно призводить до переміщення курсора на кінець рядка, а клавіші [Home] – на початок рядка.

 Четверте поле містить клавіші, які можна використовувати для набору цифр і знаків арифметичних операцій або управління курсором. Перехід до режиму введення цифр здійснюється в разі натискання клавіші [NumLock]. Повторне натискування клавіші NumLock (при цьому загоряється індикатор NumLock при цьому гасне) переводить клавіші цього поля в режим управління курсором,  аналогічно клавішам третього поля.

Типове призначення деяких управляючих клавіш і комбінацій клавіш клавіатури:

[PgUp] сторінка в гору

[PgDn] – сторінка в низ

[Ins] – переключання клавіатури в режим вставки

[Del] – вилучення літери

[Tab] – клавіша табуляції

[BackSpase] – назад

[PrintScreen] – друкування екрана

[Esc] – вихід

[Enter] – введення

Управляючі клавіші [Ctrl] i [Alt] натискуванні у комбінації з іншими клавішами. В ПК при натискуванні комбінації клавіш виконуються наприклад такі дії.

[Ctrl+Alt+Del] перезавантаження ОС.

[Ctrl+C] або [Ctrl+Pause] – завершення виконання програми.

[Pause] – тимчасове припинення виконання програми.

Категорія: Інформатика | Додав: stdynzosh (18.03.2009) | Автор: Олександр
Переглядів: 3366 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]