Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 238

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Інформатика

Інформатика. Інформація Частина2

Збір інформації

Не всяку інформацію можуть сприйняти органи чуттів. Невипадково про грубі, наближені обчислення говорять: "на око". Якби у нас не було так багато спеціальних приборів, то навряд чи людству вдалося би проникнути в таємниці живої клітини.

Для отримання недоступної інформації звичайним органом чуттів інформації про об’єкти широко використовуються технічні засоби, що називаються датчиками.

Прикладами таких датчиків є терези, термометр, гідрометр, барометр.

Подпись: Вихідна інформація - інформація, яка отримується після обробки людиною чи пристроєм вхідної інформації.Будь-який точний вимірювальний прилад є датчиком, тобто пристроєм, що постачає інформацію.

Людина постійно займається обробкою вхідної інформації, перетворюючи її в вихідну.

Подпись: Вхідна інформація - інформація про об’кти, яку отримує людина чи пристрій.Щоб інформація стала надбанням багатьох людей, необхідно мати можливість зберігати її не тільки в пам’яті однієї людини.

Древні люди увіковічували свої знання в малюнках, передавали усно в вигляді пісень, легенд. З часом з’явились більш доступні способи зберігання інформації: вузлики на шнурках, засічки на палицях, берестяні грамоти, листи на папірусі. Далі з’явились книги.

Процес пошуку нових, більш надійних і доступних способів зберігання інформації йде по сьогоднішній день. Сьогодні ми користуємося для цього самими ручними матеріалами: папером, фото- і кодоплівкою, магнітофоном аудіо- і відеострічкою, магнітними і оптичними дисками. Всі вони називаються "носій інформації".

Подпись: Носій інформації - матеріальний об’єкт, призначений для зберігання і передачі інформації.(задиктовую, щоб учні записали в зошити)

Наприклад, книга, відеокасета є носіями інформації.

 

3. Розвиток людства був би не можливим без обміну інформацією. З давніх давен люди із покоління в покоління передавали свої знання.

Вони також намагались знайти різні способи обміну інформацією, що було життєво важливо. Для цього використовували голубів, подавали сигнали димом вогнищ і т.д. Сьогодні ми використовуємо інші способи передачі інформації, використовуючи для цього різні технічні прилади: телеграф, телефон, телевізор, радіо, комп’ютерні мережі.

В процесі передачі, інформація може спотворюватися або губитися. В сучасній техніці використовуються такі носії текстової інформації як намагнічені і світло-чутливі плівки, різні електронні схеми...

Складаючи інформаційну модель об’єкта або явища, ми повинні домовитись про те, як розуміти ті чи інші позначення. Людина, наприклад, записує одержане повідомлення з допомогою букв (символів мови). Існує мова глухонімих, де символами мови слугують визначені знаки. В таких випадках говорять, що основу мови складає алфавіт - кінцевий набір знаків (символів) будь-якої природи, з яких конструюється повідомлення на даній мові. Але, один і той же запис іноді може нести різну змістову інформацію.

Щоб уникнути плутанини, слід домовитись що до правил представлення інформації. Таке правило часто називають кодом.

Подпись: Код – набір умовних позначень для представлення інформації.
(Повторяю ще раз, учні записують в зошити)

Подпись: Кодування – це процес представлення інформації у вигляді коду.

Для спілкування один з одним використовуємо код – українську мову. При розмові цей код передається звуками, а при письмі – буквами. Можна привести багато прикладів різних кодів для передачі інформації.Подпись: Біт – найменша одиниця вимірювання об’єму інформації.

Найбільш вагомим для розвитку техніки виявляється спосіб представлення інформації з допомогою коду, що складається з двох символів: (0,1). Для зручності використання такого алфавіту домовимось називати будь-який з його знаків символом "біт" (від англійського "binary digit" – двійковий знак).

 

Більш крупнішою одиницею вимірювання об’єму інформації є байт.

1 байт = 8 біт

(Записую на дошці а учні в зошитах)

Домовимось вважати, що об’єм інформації, що міститься в одному символі, дорівнює одному байті. Тоді можна досить легко визначити об’єм інформації, що міститься в слові, в реченні, на сторінці. Прийнято також використовувати і більш крупніші одиниці вимірювання об’єму інформації.

(Пояснення провожу на кодопроекції (рис. 2))

 

 

 

4. Прийняту інформацію користувач може використовувати не одноразово. З цією метою він повинен зафіксувати її на матеріальному носії (магнітному, фото, кіно, …). Процес формування вихідного несистематичного числа інформації називається накопиченням інформації. Збереження інформації – це процес підтримки вихідної інформації у вигляді, що забезпечує надходження даних по запитам кінцевих користувачів у встановлені строки.

Подпись: Обробка інформації – це впорядкований процес її перетворення у відповідності з алгоритмом розв’язування задачі.

Обробку інформації слід відрізняти від перетворення, яке не змінює вихідну інформацію, але під час самої обробки інформації не обдумується, а лише перетворюється. Пристрій, з допомогою якого здійснюється обробка інформації називається процесом.

В сучасній техніці, як процесори, дуже часто використовуються великі інтегровані схеми, які називаються мікропроцесорами. Створення мікропроцесорів в 70-х  роках додало швидкого розвитку і призвела до другої електронної революції, яка вплинула на науково-технічний процес. Мікропроцесор разом з запам’ятовуючими пристроями і пристроями вводу-виводу інформації, які призначені для виконання конкретних функцій, називаються мікропроцесорною системою або мікрокомп’ютером, які є найбільш поширеним засобами збереження і обробки інформації.

Чи є до мене запитання?

Урок завершено. До побачення.
Категорія: Інформатика | Додав: stdynzosh (18.03.2009)
Переглядів: 556 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]