Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 238

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Інформатика

Зовнішня пам’ять комп’ютера. Частина 2

Жорсткі магнітні диски.

Жорсткі магнітні диски – це декілька алюмінієвих пластин покритих магнітним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщенні в герметичний, закритий корпус в середині системного блоку. Аналогічно гнучким дискам:

-      жорсткий диск відноситься до класу носіїв з довільним доступом до інформації.

-      Для збереження інформації жорсткий диск розбивається на доріжки і сектори.

-      Для доступу до інформації двигун дисковода обертає диски, другий встановлює в місце зчитування (запису) інформації.

ZIP-накопичувачі.

Перший ZIP- накопичувач компанії Iomega з’явився в 1984 році, це накопичувач з безконтактним принципом запису. Швидкість запису цього пристрою 60 Мб/хв, що 50 разів швидше ніж у НМГД. Одна ZIP-дискета має ємність 100 Мб.

JAZ-накопичувачі. JAZ-накопичувачі на змінних жорстких диках. На сьогодні виготовляють JAZ-накопичувачі ємності 1-2 Гб.

Оптичні диски.

Лазерні або оптичні диски зовні нагадують звичайний музичний компакт-диск. Дякуючи незначним розмірам і великому об’ємі зберігаючої інформації надійності і довготривалості лазерні диски стали популярними носіями інформації. Об’єм інформації досягає 650Мб. Назва диску визначається методом запису і зчитування інформації. Інформація на доріжці створюється потужним лазерним променем, який випалює на поверхні диску впадини. При зчитуванні інформації островки відбивають світло лазера і сприймаються як одиниця, впадини не відбивають промінь і сприймаються як нуль.

CD-R.

Заготовка для одноразового запису – це звичайний диск з полікарбонатним шаром, що виготовляється з органічного полімеру. Інформація на перезаписуючих компакт-дисках може бути змінена з допомогою спеціального дисковода, оптична система якого джерело потужного лазерного променя.

CD-RОМ. Компакт-диск тільки для читання що є перекладом англійського термінy Compacat Disk Read Only Memory.

Магнітооптичні диски.

На комп’ютер краще всього підходять накопичувачі на змінних магнітних носіях. На відміну від дисководу компакт-дисків накопичувач на змінних МО-дисках дозволяє перезаписувати диск багаторазово. МО-диски – це високоякісні носії які володіють властивостями і магнітного і оптичного носія.

Носії на магнітних стрічках.

Накопичувачі на магнітних стрічках – це пристрої зовнішньої пам’яті, які дозволяють здійснити запис і зчитувати інформацію на магнітну стрічку, яка має велику ємність.

Накопичувачі на МС мають дуже невелику швидкість (1,5Мб/хв). Ще одна характеристика пристрою зовнішньої пам’яті – час доступу до даних також не в користь стрічкам. МС є аналогом звичайних музичних касет. Пристрій, який забезпечує роботу з МС називається стримером. Стримери являють собою стрічкопротяжний механізм, аналогічний магнітофонному. Основне призначення стримерів – створення архівів даних, резервного копіювання, надійного зберігання даних.

4)     Для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер використову спеціальні імена, як правило дисководу для зчитування інформації з трьох дюймового диску присвоюється ім’є в вигляді латинської букви з двокрапкою (А:), для п’ятидюймового (В:). Наявність після букви двокрапки дозволяє комп’ютеру відрізнити ім’я дисководу від букви. Для звернення до жорсткого дику використовується ім’я, задане латинською буквою С:. В випадку коли встановлений жорсткий диск, йому приписується слідуюча буква латинського алфавіту D:. Логічним дискам присвоюються імена в якості яких використовуються букви латинського алфавіту: C, D, E, F і т.д.

 

4.  Закріплення нового матеріалу.

1.  Що таке внутрішня пам’ять?

(Внутрішня пам’ять (основна) – пам’ять високої швидкості і обмеженого об’єму.)

2.  Яка найменша частинка пам’яті комп’ютера?

( біт.)

3.  Які існують конструктивні модулі пам’яті?

( SIMM i DIMM.)

4.  Що таке оперативна пам’ять?

( це масив кристалічних комірок що зберігають дані.)

5.  Як називаються комірки статичної пам’яті?

( тригери.)

6.  Хто скаже що таке пристрої зовнішньої пам’яті?

(це будь-який запам’ятовуючий пристрій пов’язаний з ПК і керуючий ним, але в конструктивному відношенні виконаний окремо.)

7.       Для чого призначена зовнішня пам’ять?

(для тривалого зберігання програм і даних.)

8.       Що таке жорсткий магнітний диск?

(це декілька алюмінієвих пластин, покритих магнітооптичним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщені в герметично закритий корпус в середині системного блоку.)

9.       Що являють собою накопичувачі на змінних магнітних дисках?

(вони являють собою пристрої зовнішньої пам’яті в яких якості носіїв використовують пластини з магнітним покриттям.)

10. Що таке накопичувачі на гнучких магнітних дисках?

(це пристрої які дозволяють комп’ютеру зчитувати і записувати інформацію на гнучкі магнітні диски (дискети), які призначені для зберігання невеликих об’ємів інформації.)

11. Букви якого алфавіту використовуються для звертання до диску?

(букви латинського алфавіту.)

 

5.      Завдання додому.
Категорія: Інформатика | Додав: stdynzosh (18.03.2009)
Переглядів: 534 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]