Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Пошук

чат

200

Наше опитування

Чи потрібне зовнішнє оцінювання
Усього відповідей: 239

Статистика


Усього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Стаття » Інформатика

Ділова графіка. Побудова діаграм і графіків під час роботи з електронними таблицями.

Тема:    Ділова графіка. Побудова діаграм і графіків під час роботи з електронними таблицями.

Мета: Сформувати в учнів поняття про створення діаграм і графіків в електронних таблицях. Навчити дітей працювати із діаграми  та графіками.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: кодоскоп.

Наочність: плівки для кодоскопу.

Тривалість: 45 хвилин.

Література для учнів: Верлань А.Ф., Апатова Н.В. “Інформатика 10-11”

Література для вчителя: Симонович С. В. “Информатика базовый курс. Учебник для ВУЗов”; Симонович С. В. “Общая информатика 5-9 классы”; Макарова «Информатика 7-8 классы»; Макарова “Информатика 6-7 классы”.


Хід уроку.

I.                  Організаційна частина.(3 хв.)

(Заходжу до класу, вітаюсь, запитую хто черговий. Перевіряю відсутніх. Запитую яке було домашнє завдання, чи є такі учні які не виконали домашнього завдання?)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. (7 хв.)

На попередньому уроці ми розглядали з вами табличний редактор тож давайте трішки повторимо деякі відомості про нього.

1.     Що таке табличний процесор?

2.     Як здійснюється введення формул і розрахунок в Excel 97?

3.     Що таке атозаповнення?

IІІ. Пояснення нового матеріалу. (25 хв.)

Однією із можливостей табличного процесора Excel 97 є створення та подання табличних даних в більш наочній та зручній для сприйняття графічній формі. Таку форму використовують для ілюстрації функціональної залежності однієї величини від іншої або для порівняння двох і більше величин, а також із метою виявлення тенденцій зміни якого-небудь параметра в часі, відображення відсоткового вмісту ряду компонентів у деякому об’єкті тощо.

За допомогою Excel 97 можна створювати 14 стандартних типів діаграм, кожна з яких має ще кілька різновидів. А що ж таке діаграма?

Запишіть:

Діаграми є наочним засобом представлення даних, що полегшують виконання порівнянь, виявлення закономірностей і тенденцій даних.

Давайте запишемо, які є типи діаграм:

1.     гістограма;

2.     лінійчата;

3.     кругова;

4.     точкова;

5.     з областями;

6.     кільцева;

7.     пелюсткова;

8.     поверхнева;

9.     бульбочкова;

10.                       біржова;

11.                       циліндрична;

12.                       конічна;

13.                       пірамідальна;

14.                       графік.

Все це відноситься до ділової графіки. Так як люди працюють в різних місцях із одними ті тими ж діаграмами та графіками. Вони одержують із цих діаграм потрібну їм інформацію.

Давайте розглянемо як створюються діаграми.

 Наприклад, замість аналізу декількох стовпців чисел на листі можна, глянувши на діаграму, довідатися, падають або ростуть обсяги продажів по кварталах або як дійсні обсяги продажів співвідносяться з планованими.


Діаграму можна створити на окремому листі або помістити як впроваджений об'єкт на лист із даними. Діаграму можна також опублікувати на Web-сторінці. Щоб створити діаграму, необхідно насамперед увести дані для діаграми на лист. Потім виділите введені дані і використати майстра діаграм для покрокового створення діаграми з вибором типу і різних параметрів діаграми. Це ви можете побачити на малюнку 1.

Малюнок 1. Майстер діаграм крок 1.

Далі потрібно вказати, який нам тип діаграми потрібен і її вид. Після цього ми натискуємо кнопку Далее, і отримуємо другий крок створення діаграми. В даному вікні потрібно вказати діапазон даних або змінити його. Це можна зробити натиснувши на флажок, який міститься в кінці рядка Диапазон. Дане вікно згортається і тоді при натисненій клавіші Shift потрібно виділити початкову комірку таблиці і кінцеву. Виділивши діапазон потрібно знову натиснути на флажок в кінці рядка Диапазон, при цьому ми повернемося до початкового положення вікна Исходные данные.Після цього натискуємо кнопку Далее і переходимо до 3-го кроку створення діаграми. При цьому ми одержуємо наступне вікно в якому потрібно вказати заголовки діаграм, осей в закладці Заголовки, в закладці Оси ми вказуємо, які осі є головними. Закладка Линии сетки дає можливість встановлювати потрібні нам лінії сітки діаграми. В закладці Легенда описується діаграма. Імена рядів відображаються в легенді діаграми. Подпись данных служить для підпису значень діаграми. В закладціТаблица данных ми можемо вказати, якщо це потрібно, щоб при виведенні діаграми виводилася і таблиця разом із нею.

Звичайно всього цього ми можемо і не вказувати, якщо нам цього не потрібно, а просто нажати кнопку Далее і перейти до 4-го кроку створення діаграми. В якому потрібно вказати дану діаграму розміщувати на даному листі чи на окремому. Після цього натискуємо кнопку Готово.


Ось так ми створили діаграму.

Крім того, можна створити діаграму за один крок, без використання майстра діаграм. При створенні таким способом для діаграми використовуються стандартні тип і параметри форматування, що пізніше можна змінити.

Звіт зведеної діаграми являє собою інтерактивне зведення даних у форматі діаграми. Спосіб його створення відрізняється від способу створення звичайних діаграм Microsoft Excel. Після створення звіту зведеної діаграми можна переглядати різні рівні деталізації і змінювати макет діаграми, перетаскуючи її поля чи елементи.

Після створення діаграми і нажаті кнопки Готово, діаграма з’являється на екрані, біля неї також з’являться віконце Диаграмма. За допомогою цього віконця можна змінювати тип діаграми, легенду, формат області даних, розміщення діаграми та багато чого іншого.  Так можна перейти від пірамідального типу діаграми перейти до графіка, чи що іншого типу діаграми.

Представлення даних на діаграмі

Діаграма зв'язана з даними, на основі яких вона створена, і обновляється автоматично при зміні даних.

ІV. Засвоєння нового матеріалу. (6 хв.)

1.     Що називають діловою графікою?

2.     Що таке діаграма?

3.     Які є типи діаграм?

4.     Як можна створювати діаграми?

5.     Як редагується діаграма?

V. Домашнє завдання. (6 хв.)

Верлань А.Ф., Апатова Н.В. “Інформатика 10-11”.

Симонович С. В. “Общая информатика 5-9 классы”;

Макарова «Информатика 7-8 классы»;

Може в когось є запитання то я вас слухаю. Якщо ж немає то підведемо підсумок уроку.

На сьогоднішньому уроці ми вивчили, що таке діаграма, як вона створюється, як редагуються діаграми.

Урок закінчено.

До побачення.

Категорія: Інформатика | Додав: stdynzosh (17.03.2009) | Автор: Олександр
Переглядів: 2844 | Рейтинг: 0.0/0
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можеть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]